Vyhlášení divadelní přehlídky Červený Kostelec 2021

Vážení divadelníci,

vzhledem k současným proměnlivým okolnostem ohledně pandemie Covidu-19 přesouváme termín přehlídky činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci 2021.

Přehlídka se bude konat: 18. – 21. 3. 2021

Prosíme vás, abyste nám do 15. ledna 2021 poslali NEZÁVAZNOU přihlášku. Je to celostátně určené datum, aby bylo jasné, jak na tom přehlídky v rámci celé republiky jsou.

Přihlášku najdete zde: Červený Kostelec 2021 - přihláška

Pokud se chcete přihlásit do Červeného Kostelce z nějakého důvodu nesoutěžně. Vyplňte přihlášku také a napište mi do e-mailu, že se nechcete účastnit soutěže. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte ozvat. Vyjdeme vám maximálně vstříc. Kontakt najdete dole na této stránce.

Sledujete aktuální informace na našem Facebooku a webu nic vám neunikne.

PROPOZICE

Přehlídka je otevřená souborům bez ohledu na jejich regionální příslušnost. Přehlídka zahrnuje účast divadelních souborů v těchto třech kategoriích:

a) soubory, které uplatňují principy hereckého divadla dramatické postavy, a soubory, jejichž inscenace vycházejí z textů dramatických autorů;

b) soubory využívající různých principů hereckého divadla, jejichž inscenace vycházejí z nejrůznějších zdrojů tzv. otevřené dramaturgie;

c) soubory hudebního divadla.

Každý soubor se může zúčastnit se stejnou inscenací pouze jedné krajské přehlídky, která je programově postupovou pro Divadelní Piknik Volyně.

POZOR!!! Z jednání programové rady bude vyloučena inscenace, která se v roce 2020 zúčastní dvou a více krajských přehlídek s postupem na jakoukoli celostátní přehlídku. Pokud se soubor v předchozím roce účastnil např. krajské postupové přehlídky na Šrámkův Písek, může se účastnit jedné krajské přehlídky s postupem na DPV.

Odborná porota krajské soutěže má právo nominace a doporučení neomezeného počtu inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky. Postupové krajské přehlídky činoherního a hudebního divadla vrcholí celostátní přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla, která je koncipována jako soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.

Odborná porota krajské soutěže má rovněž právo doporučení inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky inscenací her pro děti a mládež Popelka Rakovník. Odborná porota má možnost udělit další kolektivní i individuální ocenění.

Kontakt: Centrum uměleckých aktivit Impuls, Tomkova 139/22, 500 03 Hradec Králové, www.impulshk.cz; Kateřina Fikejzová Prouzová, tel. +420 605 251 596, e-mail: divadlo@impulshk.cz