V Meziměstí opustili svého dvorního dramatika

DS J. K. Tyl Meziměstí - S tvojí dcerou ne

Po velmi úspěšném tažení s inscenací Rodina je základ státu jsme pro změnu opět naskočili do komedie. I když jsme měli s hrami autorů Cooneyových (Rodina je základ státu, Habaďůra a Peklo v hotelu Westminster) značné úspěchy u diváků i u porot, rozhodli jsme se Cooneye opustit. Všechny ty hry byly lítačky z dveří do dveří, plné zmatků a nedorozumění. A možná právě to se divákům líbilo, my už ale měli pocit, že je to stále totéž. Po desítkách a desítkách pročtených scénářů jsme si jich několik vybrali – po zjištění podmínek autorských práv jsme je ale zakopali hodně, hodně hluboko. Přece jen ceny nad 100 000 Kč se nám pro amatéry zdají značně přemrštěné. A tak jsme sáhli po českém autorovi Antonínu Procházkovi a jeho hře S tvojí dcerou ne, kde jsou práva v rozumné míře.

V tuto chvíli se ozývají z našeho divadla nejčastěji rány kladivem a vrtačka, jak se budují kulisy, prolínané křikem režisérky, že za pár týdnů je premiéra a že by už všichni měli umět text. Prohrabávají se bedny s kostýmy, konstatuje se, že v tom máme hrozný bordel, herci zjišťují, že překřičet nahrávku zvuku porna není tak jednoduché, že v nových kulisách se v té tmě vzadu při přebíhání zabijí, prostě zmatek, blázinec. Vlastně takové normální věci jako v každém amatérském divadle.

To je zatím z Meziměstí vše. Těšíme se na všechny diváky v divadlech, kde pravidelně hostujeme nebo na premiéře 30. listopadu u nás v divadle…

Autor: Jan Kašpar, principál DS J. K. Tyl Meziměstí