Prohlášení VSVD ke krajským postupovým přehlídám 2021

Prohlášení Volného sdružení východočeských divadelníků k vyjádření Simony Bezouškové ke krajským postupovým přehlídkám.

VSVD děkuje Petrovi Matouškovi za informace, po kterých VSVD volá již několik týdnů, jakkoli je Simona Bezoušková sděluje formou podcastu a ne seriózní komunikací s pořadateli krajských přehlídek – a den před termínem uzávěrky přihlášek na ně.

Abychom byli fér – říká také, že se jedná o predikce dalšího vývoje, a proto VSVD očekává, že se po zmiňovaném termínu s pořadateli spojí a o systému přehlídek se bude jednat.

VSVD prosí, aby toto jednání nebylo vedeno separátně mezi ARTAMA a jednotlivcem, ale aby (vzhledem k situaci) byla uspořádána videokonference ideálně všech pořadatelů. To především proto, abychom si o situaci mohli navzájem promluvit a sdílet své zkušenosti a postřehy celorepublikově.

VSVD také očekává, že se potom nějakou formou sejde odborná rada pro činohru, která se nesešla mnoho měsíců, a k názorům a postřehům pořadatelů přijme nějaké stanovisko. Národní poradenské a informační středisko a jeho odborná rada se bude jistě snažit na prvním místě vyjít vstříc těm, pro které je zřizováno, a pokusí se najít cesty, jak jejich případné problémy vyřešit.

VSVD je moc rádo, že jeho před několika měsíci formulovaný nápad na posun termínu pro nominace na Volyni z první půle dubna na konec května, zdá se (jak o tom hovoří Simona Bezoušková), byl či bude přijat. Jenom prosíme, aby tento termín, obsažený v propozicích Volyně, byl oficiálně zveřejněn nikoli formou rozhovoru, ale na stránkách NIPOSu.

VSVD se těší, že se v roce 2021 budeme potkávat, diskutovat a posouvat amatérské divadlo dál.

Josef Jan Kopecký

Simona Bezoušková se v Divadelním kurýru vyjadřuje o krajských postupových přehlídkách:

POSLECHNI SI ZDE