Dva víkendy tvůrčího psaní s Emilem Haklem

Tvůrčí psaní se současnou hvězdou českého literárního světa Emilem Haklem je tady. Ve dvou víkendech můžete zkusit svůj autorský talent v dílně, kterou chystá Impuls Hradec Králové - centrum podpory uměleckých aktivit.

Cílem dvou víkendových dílen pod vedením Emila Hakla je seznámit seminaristy se základními řemeslnými prvky kreativního psaní a zároveň pracovat s jedinečností každého autora.
Jednotlivé části dílny jsou děleny do tematických okruhů, které jsou proloženy diskuzemi, výkladem teorie tvůrčího psaní a krátkými kreativními cvičeními.

Čeká vás:

  • rozšiřování slovní zásoby
  • stavba textu (úvod, dramatický oblouk, cit pro pointu)
  • práce s jazykem (pěstování citu pro přímou řeč figur, dialog, takzvané skupinové jazyky jako je argot, slang, hantýrka)
  • příběh (co je podstatou příběhu, jaké má zákonitosti, co vůbec činí příběh příběhem)
  • veřejné čtení textů v rámci dílny, účastníci budou nejen prezentovat své texty, ale také v přátelské atmosféře kriticky reagovat na přednes svých kolegů

Veškerá témata budou probírána teoreticky a následně procvičována prakticky.

Hlavním úkolem studentů semináře je pracovat na souvislejším uceleném textu (nejlépe povídky či eseje), který bude průběžně konzultován, a dovést ho do co nejdokonalejší podoby.

Termín:

první seminář 18.-19. ledna 2020 10:00 - 17:00

navazující seminář 1.-2. února 2020 10:00 - 17:00

Místo konání:

Centrum uměleckých aktivit

Tomkova 139/22

Hradec Králové

Cena:

2.800,- Kč (celkem za oba víkendy)

spisovatel Emil Hakl

Jeden z našich nejoceňovanějších a nejpřekládanějších současných autorů, jeho prózy vyšly v angličtině, holandštině, švédštině, italštině, norštině či němčině. Držitel několika literárních ocenění, mimo jiné i dvou Magnesií Liter a Ceny Josefa Škvoreckého.

Výběr z vydaných knih:

Konec světa, 2001 – povídky, O rodičích a dětech, 2002 – novela oceněná cenou Magnesia Litera, O létajících objektech, 2004 – povídky, Let čarodějnice, 2008 – román, Pravidla směšného chování, 2010 –novela, Intimní schránka Sabriny Black (Final Cut), 2010 – přepracované vydání staršího románu, Skutečná událost, 2013 – román, Hovězí kostky, 2014 – povídky, Umina verze, 2016 – román, Výsek, 2018 – výběr z časopiseckých sloupků.

Podle novely O rodičích a dětech natočil režisér Vladimír Michálek stejnojmenný film (2008).

Kontakt pro zájemce: Jaroslav Souček, tel. 603 800 249, vzdelavani@impulshk.cz