Vyhlášení přehlídky Modrý kocour 2020

Divadelní festival Modrý kocour

19. - 23. února 2020, Turnov

Jubilejní 25. ročník multižánrového divadelního festivalu s možností doporučení na národní přehlídky činoherního a hudebního, studentského a experimentujícího divadla

Datum uzávěrky přihlášek: 31. prosince 2019

Modrý kocour oslaví na konci února 25 let. Ano, kocourovi je čtvrt století. Za tu dobu se vypracoval na druhou největší přehlídku amatérského divadla v této zemi. Byť je jeho profil svou podstatou vystaven jako přehlídka krajská, jeho kožich svou velikostí překonal i všechny přehlídky národní, krom velkého praotce Jiráskův Hronov.

Jak tušíte, budeme slavit a hodně. Těšte se na divadla, která spoluformovala duch kocoura po celá desetiletí – Divadlo Vosto5 či Nejhodnější medvídci. V rámci oslav budeme i vzpomínat. Připravujeme výstavy a audiovizuální instalace. Jen ten dvaceti patrový dort nás trochu trápí... Ale všechno bude. A nechceme si to nechat pro sebe. Na rodinnou oslavu proto zveme i několik souborů ze zahraničí, abychom společně číše pozvedli a obohatili genetický kód kocouřího mrouskání.

Program to bude věru nabitý, proto apelujeme na soubory, aby přihlášky, které uzavíráme o Vánocích, poslaly co nejdříve. Už teď avizujeme, že na všechny se nedostane… Tož neváhejte.

Držte nám palce, ať máme spoustu sil na přípravy! Jako vždy se budeme snažit připravit výjimečnou a radostnou divadelně-společenskou událost. Vivat Modrý kocour!

kontakty: Petr Haken - dramaturg festivalu, e-mail: hakenovam@seznam.cz, tel: 606 504 008, web: http://festival-modry-kocour.cz