Výsledky přehlídky DIV SE 2023

Centrum uměleckých aktivit a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem Jesličky Josefa Tejkla s finanční podporou Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR pořádá:

DIV SE: Divadelní setkání

  • loutkářská a dětská divadelní přehlídka
  • 15.-16. dubna 2023
  • Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové

Přehlídky se zúčastnilo 8 souborů (74 účastníků). Dětské herce nečekala pouze soutěž. O program se postarala lektora Eva Sajdlová, pedagožka LDO ZUŠ Střezina. Úroveň samotné přehlídky je v našem kraji standardně vysoká především díky vynikající a kontinuální pedagogické práci vedoucích souborů.

Lektorský sbor pracoval ve složení: Nina Malíková – teatroložka a pedagožka; Jaroslav Dejl – divadelník, pedagog, lektor; Dominik Linka – herec (Divadlo Drak, Damúza)

Výsledky přehlídky

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim inscenaci Sněhurka a trpaslíci souboru Maminy, Jaroměř.

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim inscenaci Svět je v rozpacích souboru Popcorn, Jaroměř. Dále pak inscenaci Byl jeden malý tygřík souboru Tkanička, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou.

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku Dětská scéna inscenaci Rozum a štěstí souboru Dramatický kroužek ZŠ Železnická, Jičín.

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku Dětská scéna inscenaci Proč je moře slané? souboru Studio Šrámkova domu, Sobotka. Dále pak inscenaci Byl jeden malý tygřík souboru Tkanička, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou.

Lektorský sbor udělil individuální ceny:

Richardu Konířovi a Pavlu Horákovi za dlouholeté a systematické pedagogické vedení školního souboru ZŠ Železnická, Jičín.

souboru Klokan, ZUŠ Střezina, Hradec Králové za citlivé autorské zpracování současné generační problematiky.

Kontakt: Kateřina Fikejzová Prouzová, info@vsvd.cz, tel. 605 251 596