Den čtvrtý 2020:

Ve čtvrtek 20. února 2020 začal v Červeném Kostelci už 23. ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudeního divadla. Přinášíme vám z festivalu aktuální informace den po dni.

Divadlo Exil, Pardubice

Vanda Zaplatílková Hutařová: Hra na vlka

režie: Alexander Andrejs

hrají: Ondřej Broulík, Lenka Ježková, Karolína Chmelařová, Věra Zapletalová, Simona Andrejsová

Divadlo Exil, Pardubice uzavřelo přehlídku komedií Hra na vlka. Autorkou textu je Vanda Zaplatílková Hutařová, která ho napsala a také sama režírovala při svých studiích na Vyšší odborné škole herecké. Tam se s hrou také setkal Alexander Andrejs, který si ji vybral pro svůj režijní debut v Divadle Exil, kde byl dosud zapsaný pouze jako herec.

Děj inscenace se odehrává na stránkách románu. Jeho postavy ožívají a jdou se pomstít autorovi, protože o nich píše nelichotivě.

Hrát v Červeném Kostelci v neděli po ránu má svá úskalí. Diváci i porota už bývají značně unavení. O to jsme raději, že můžeme říct – sál byl velmi slušně zaplněn!

„Přijeli jsme brzy, abychom si všechno v klidu postavili. Naše domovská scéna je oproti Kostelci velmi malá, tak jsme s tím trochu bojovali,“ říká režisér Alexander Andrejs. Jeho pravou rukou je jedna z hereček, manželka Simona Andrejsová. Má na starosti veškeré organizační záležitosti představení. „Takže i když zrovna stojím na jevišti, všímám si detailů. Například, že nemá kolegyně kompletní kostým,“ směje se Simona.

Hlavní představitel „autora románu“ Ondřej Broulík to nemá jednoduché ani jako herec. Ve druhé půlce inscenace mu dávají čtyři herečky dost zabrat. V rámci role ho inzultují přímo na jevišti. „Někdy to dost bolí. Bohužel, nemůžu se bránit,“ vzdychá Broulík. Nejvíce mu dává do těla Lenka Ježková, která má v civilu velmi mírnou povahu. „Musela jsem se zapřít a naučit se dávat facky. Někdy mu dokonce odletí i brýle. Ovšem dnes jsem byla decentní,“ dodává Lenka.

Autorka textu a videí: Kateřina Fikejzová Prouzová

Autor fotografií: Ivo Mičkal